+355695789542

dyqankafshesh@gmail.com

Category: Qen

ShitZu

ShitZu

Kjo race origjinon nga Tibeti. Ne vitet 1930 u fut ne Angli dhe pas luftes se dyte Boterore u be e njohur dhe ne Amerike. Shih Tzu u regjistrua per here te pare ne vitin 1969. Eshte nje kafshe me trup te vogel, me nje peshe qe varion 4-9 kg. Ka nje popullaritet 9/157. Stervitet me […]

Continue Reading

Tibetian Mastif👑👌🐾

Tibetian Mastif👑👌🐾

Tibetian Mastif Orgjinen e ka nga Tibeti dhe HimalajatSi rrac eshte rregjistruar ne vitin 2005Rraca e preferuar e mbreteresh ViktoriaNe Angli eshte futur ne vitin 1800Ben pjes te nje nderr rracat me te medha qe arrin deri ne 100kgJetgjatesia e ktij qenushi eshte nga 8 deri ne 14vitePreferon klimat e ftohta dhe eshte nje rruajtes […]

Continue Reading

Maltezier

Maltezier

Maltezi orgjinen e ka nga Malta eshte nje qenush shume i dashur dhe i pershtatshem per apartament.Nuk i bie qimja. Sillet mire me femijet. Me njerezit e huaj sillet mire dhe ftohte. Pesha e tyre max arrin deri ne 4kg lartesia 25cm..Kan nje jetgjatsi deri ne 15vite.E ofrojm per ju me garancin me te madhe […]

Continue Reading

ChowChow

ChowChow

tek ne do te gjeni chowchow te paster te vaksinuar me pasaport mikrochip.ChowChow eshte nje qenush me temperament shume te qet i dashur mjaft besnik.Karakteristika e tij e vecant jan llapa dhe putrat blu..vec ketyre eshte e nje gjumash i vertet por ka dhe deshir te shetis.I pershtatshem si per apartament dhe shpi private.Lartesia tij […]

Continue Reading

X