Keshilla Parandalimi per Pronaret e qenve #CORONAVIRUS

1-Mos lejo njerzit ne rruge te perkedhelin qenin tend. 2- Shmang kontaktin fizik me qen te rrinj ne rruge gjate shetitjes 3- Kij mendjen se cfare nuhat qeni yt Mos e ler te mari asgje nga toka.

4- Shmang turmat e njerzve kur je duke shetitur qenin 5- Laj putrat e qenit pas cdo shetitje 6- Laj duart me uij me sapun +20sekonda 7- E fundit dhe me kryesorja mundohu sa me pak ta nxirni qenin tuaj ne ket kohe emergjence akoma me mire

Leave a comment